Archandělové

10. prosince 2006 v 11:24 |  Andělé
Archandělové
Co se počtu archandělů týče, tak obecně je přijímán počet sedmi, i když křesťanské církve uznávají pouze dva. Okultní angelologie vyzdvihuje čtyři jako archanděly čtyř větrů a čtyř živlů. To vytváří základnu pro andělský ekvivalent "kruhu síly" neboli léčivého kruhu Indiánů, který je zřejmě nejzákladnějším rituálem známým člověku a je v souladu s tradicemi na celém světě. Zbývající tři archanděly tvoří "planetární andělé". Existuje mnoho různých seznamů těchto sedmi archandělů, ale ve všech je Michael a Gabriel, většinou také Rafael a zpravidla i Uriel. Na tyto čtyři archanděly se podíváme blíže:
Rafael
Rafael stojí na východě a vládne vzdušnému živlu (blíženci, váhy, vodnář) . Jeho dnem je tředa, den Merkura (ve francouzštině mercredi), a je úzce spjat s planetou Merkur, kdysi ztělesňovanou antickým bohem Merkurem.
JménoRafaelznamená "zářící léčitel" a Rafael jako Merkur nám pomáhá léčit se a ukazuje nám, jak využít znalostí k dosažení království nebeského. Má také velký smysl pro humor a je úžasným průvodcem a společníkem na cestě životem. Jako takový je často zobrazován v podobě poutníka s kloboukem, který v jedné ruce drží saduceus a v druhé lahvičku s lékem. Rafael je vládcem ctností a má prý křídla na spáncích, ramenou a jako Hermés/Merkur i na kotnících. Jeho barvy jsou barvami úsvitu: žlutá,oranžová a bledě modrá.
Michael
V alchymistické terminologii představuje Michaelzlatého lva, transmutovanou a dokonalou energii základního prvotního draka. Je patronem vysoko položených míst a je mu zasvěceno mnoho kostelů na vrcholcích kopců v Evropě. Termín saint odráží ambivalenci ohledně andělů v křesťanské tradici.
Michael je strážným andělem římskokatolické církve a Izraele. V umění bývá zobrazován v červeném a zeleném šatě a v zeleném, bílém nebo zářivém brnění. Jako přemožitel draka mu stojí na krku a v ruce třímá meč nebo kopí. Jako anděl smrti a božské spravedlnosti drží v ruce váhy. Jako archanděl jihu představuje ohnivý živel(beran, lev, střelec) a léto. Nejlépe si ho lze představit v ohnivých odstínech červené barvy.
Gabriel
V dávném židovském učení byl archanděl Gabriel ženského pohlaví, a to v nebeské hierarchii jako jediný. My samozřejmě víme, že andělé nejsou žádného pohlaví, i když co se polarity týče, někteří se přiklánějí k té či oné. Gabriel určitě inklinuje k polaritě ženské, což dokazuje mnoho jeho atributů.
Gabriel stojí na západě, který bývá spojován s ženským živlem vody(rak, štír, ryby). Jako planetární anděl vládne Gabriel pondělí, dnu Luny a znamení Raka, jemuž vládne právě Luna. Luna jako choť Slunce je ze všech nebeských těles neženštější. Její cyklus vládne menstruačnímu cyklu u žen, přílivu a odlivu a pulsaci vitální energie, která krouží kolem Země.
Mezi Gabrielovy barvy patří lunárně stříbrná a zářivě bílá. Nejlépe je obracet se na něj v období novoluní nebo úplňku, ale jeho láska, síla a krása se oráží v Luně vždy, když na ni pohlédnete.
Uriel
Jako anděl severu vládne Urielzemskému živlu(býk, panna, kozoroh) a zimě. Jeho planetou je Uran, s nímž ho pojí elektřina a náhlé činy. Poskytuje záblesky inspirace vhledu. Je andělem jedenácté hodiny a může být vzýván, aby ve chvílích velkých krizí zasáhl. Vládne sobotě (S Kassielem) a znamení Vodnáře. Je mu zasvěcen křišťál jako "zmrzlé světlo" a přenašeč elektrické energie.
Je to strážce snů, vizí a proroctví. Anděl mystérií. Ochránce médií a věštců, také novinářů, učitelů a spisovatelů. Má na starosti přírodní jevy jako bouře, hurikány a sopky, zemětřesení. V jednání s hříšníky je ale mnohem drsnější, než jiní. Dohlíží na práci přírodních duchů a království víl. Také je to anděl přítomnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marika Marika | Web | 12. září 2009 v 22:57 | Reagovat

krásné

2 monina.medůza monina.medůza | Web | 9. června 2011 v 17:11 | Reagovat

moc hezký blog :) vážně jsem se tady toho hodně dozvěděla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama