Prosinec 2006

Další mé citáty

30. prosince 2006 v 10:39 Citáty
Další mé citáty :)
Bez lásky se dá žít, ale na kvalitu života se mě neptejte.
Nejdříve musíš mít ráda sebe, a pak až okolí.
Strach není nic jiného než pouhá iluze kterou si vytváříš, zahoď tuto nesmyslnou iluzi!
Ticho není samota, ale způsob relaxace a uvolnění.
Žij a nech žít. (Ale tohle jsem asi někde slyšela)
Každý je milován silnějším citem než je pozemská láska, to je přece důvod k radosti ne?
Štěstí nemusíš hledat, máš ho totiž v sobě.
Neopomíjej své city, jsou to dobří rádci.
Nikdy nejseš sám, tak proč v to nevěříš?

Bill paří

23. prosince 2006 v 11:37 Vtipy apod.
Vau, tady se to rozjíždí:D. Mě tohle teda moc nepřekvapilo :D
img201/3997/tv24gr6.jpg

Im-pro-vi-za-ce Th

23. prosince 2006 v 11:33 Vtipy apod.
Rádši mi polibte....uhm uhm....Rette mich!
No to mě poser..co to tam zpíváš???To sou nějaký nový slova?
No trochu im-pro-vi-za-ce! Na na na na na :)
Bůh je s námi šalalalala!
Hej víte někdo co to Bill mele za slova?Nemam po něm mrsknout paličku?
Nemam páru ale asi to nepomůže!
Jednu bílou orchidej.....na na..la la
Ty vole,já se zněj pochčiju!Co to dneska do toho mikrofonu kváká?
A jinou!Kávu si osladim o trochu víc,svý benžo naladim.....
Um..drž už tu hubu a zpívej naše písničky!
Co to bylo dneska za kydy?....Jaký kydy to byly gold hity!
Zlato, pojď na to, ať to stojí co to stojí. Zlato, pojď na to...
Jsem asi trošičku přepísk...ale newa...
Už aby sme vypadli,to byla ostuda!
Řekl lásko má já stůňu svojí pýchu já jen hrááál, kvůli vám se vzdávám trůnu, klenotů i katedráaáaál...


Život

23. prosince 2006 v 10:49 Mé pocity
ŽIVOT
Nevím jak tobě, ale mě přijde tenhle svět někdy strašně nespravedlivý a občas mě dost štve. Občas mě napadne, že když umřeš tak se už o nic nemusíš starat, nic tě netrapí, jen si tam ležíš... Možná to zní divně, ale (pokud to tak je, jak si představuji) tak v tomhle těm mrtvým závidím, oni v tomhle stavu nejspíš nezažívají žádné zklamání, nespravedlivost, deprese.... A také mají volnost!!! Nikdo je nebuzeruje co mají dělat, nikdo je nekárá, můžou si dělat v podstatě co chtějí, nemusí se přetvařovat, nemusí se bát projevit, nemusí se bát, že je nikdo odsoudí...
Ale třeba už znovu nezažijou pocit štěstí, lásku přátel a pokud se vydaří, tak obětovanou lásku protějšku, nemají třeba tak bohaté emoce jako živí. A když si to tak vezmeš, tak jsou docela o dost ochuzeni. I když máš nějakou tu depku, tak si můžeš být jist/a, že přejde a takhle aspoň nemáš stereotyp.
Takže HURÁÁÁ DO ŽIVOTA!!!!

Vánoce

22. prosince 2006 v 18:15
Šťastné a veselé Vánoce, hodně dárků a lásky
+ Krásný NOVÝ ROK

Nové duše

21. prosince 2006 v 13:20 Nové duše
Nové duše
Čtvrtému typu pozezemských andělů se říká nové duše nebo také náhradníci. Jsou tu bytosti, které se inkarnovaly díky vzájemné dohodě z původní duší, s člověkem, který během nějaké nehody, nemoci nebo spánku opustil své tělo.
Nové duše jsou vysoce duchovní bytosti, jejichž životním popsláním je sloužit světlu. Kvůli svému úkolu se náhradník potřeboval inkarnovat co nejrychleji a rozhodl se proto obejít obvyklý postup vývoje plodu, zrození a dalšího zrůstu. Namísto toho si náhradní duše vybrala člověka, kterému jeho život nepřinášel radost. Mohl to být třeba člověk depresivní, někdo se sebevražednými sklony nebo obtížně přispůsobivé dítě.
Nová duše pak prostřednictvím snů nebo přenosu myšlenek kontaktovala nešťastného člověka a navrhla mu: "Převezmu za tebe tvé povinnosti, a ty se budeš moci vrátit domů do nebe bez jakýchkoli negativních následků spojovaných se sebevrždou." Byla-li původní duše ochotna opustit své tělo a umožnit nové duši, aby se do něj nastěhovala, začala dvojice se zkušebními výměnami a několikrát vyzkoušela, co ji čeká.
Pokud šlo všechno hladce, přivodila si původní duše nějakou kritickou situaci, například vážnou chorobu nebo nehodu. Občas se stává, že výměna proběhne ve spánku na místo krizové situace, ale jde spíše o vijímku. V předem dohodnutém čase pak původní duše opustila své tělo a nová duše se v něm natrvalo zabydlela.
Na rozdíl od majetku nebo vztahů dokáže tělo přechovávat jen jednu duši, novou duši. Vše se děje s plným souhlasem a ve spolupráci s původní duší, takže proces neovlivňují žádné negativní nebo temné energie.
Nová duše přebírá paměť původní duše a možná si ani neuvědomuje, že je náhradníkem. Nové duše nemají žádné charakteristické fyzické rysy, protože se jimi stávají bytosti všech možných druhů. Zde je ale několik charakteristických znaků, podle kterých novou duši poznáte:
Drastická změna osobnosti - Jakmile během nemoci nebo nehody zaujala nová duše své místo, začnou přátelé a příbuzní komentovat jeho nebo její chování slovy: "Jsi tak jiný - mám skoro pocit, že tě vůbec neznám!"
Změna životního stylu - Čerstvě vtělené duše často zjišťují, že jim styl původní duše nevyhovuje, a hned po příchodu do jejího těla jej začnou měnit. Možná se rozejdou s partnerem, odejdou ze zaměstnání nebo se přestěhují jinam. Součástí dohody s původní duší však bylo, že musí plnit všechny její závazky. Veškeré změny tedy probíhají co možná nejzodpovědněji.
Změna jména - Je možné, že nové duši nebude vyhovovat původní jméno. Proto se může rozhodnout změnit své křesní jméno, zvolit novou duchovní přezdívku nebo i příjmení.

Kopírování

18. prosince 2006 v 15:32 Kopírování
Tak tě prosím, jestli si něco chceš skopírovat z mého blogu, tak uveď zdroj. S některými články jsem se dělala dlouho.

Kyvadlo

18. prosince 2006 v 15:24 Věštění
Kyvadlo
Mno, tak já osobně ho moc často nepoužívám, ale napíšu o něm aspoň něco:
Kyvadélko si nemusíš kupovat, ale stačí ti k tomu třeba i řetízek, který má přívěšek (,ale ne moc vleký) nejlíp do špičatého tvaru. Neměl by být ve tvaru koule. kyvadlu nesmíš klást otázky, které ještě nejsou zodpovězeny, protože budoucnost se dá změnit, takže by ti mohlo kecat. Jinak tady je způsob, jak kyvadélko nejčastěji používám a myslim si, že nejsem jediná :).
Takže do jedné ruky vem kyvadlo a pod kyvadélko natáhni dlaň. Čekej, až se uklidní a pak se ho zeptej jak ti bude ukazovat ano (například bude "kroužit" na dlani na levou stranu), pak se zeptej jak to bude ukazovat ne. A do třetice se zeptej, jak bude ukazovat nevim (třeba bude kroužit dokola jako u mě). A teď stačí jen klást otázky, hlavně si dej pozor, abys měl/a klidnou ruku. Nezapomeň, že můžeš ovlivnit, co ti ukazuje. Po skončení je vhodné kyvadélku poděkovat.
Způsobů jak kyvadelko použít je strašně moc, třeba si můžeš představit, že tvá dlaň je rozdělena na procenta (ve prostřed 50%, na levé straně úplně na kraji 0%, na pravé straně na kraji 100% ...). A kyvadélko ti ukáže určitý počet procent.
Já se ale i nikdy kyvadla zeptám jestli mi lže a když jo, tak se ho ten den na to neptám :).

Hvězdní lidé

17. prosince 2006 v 11:46 Hvězdní lidé
Hvězdní lidé (vtělená vesmírná bytost)
Hvězdní lidé vyhlížejí jako bytosti ze Země, ale jsou tu nepatrné rozdíly:
Zvláštní oči - Hvězdní lidé mají oči ve tvaru mandlí nebo půlměsíce, s koutky směřující dolů jako u písmene n. Představte si oči Bette Midlerové (já osobně teda nevim kdo to je :D) a budete přesně vědět, co mám na mysli.
Drobná postava - Většina má krátké kosti, jsou štíhlí a nepříliš vysocí.
Nenápadné vzezření - Jejich tváře se zdají být nevýrazné, většina z nich si libuje v ležérním oblečení. Jakoby chtěli splynout s okolím a nepřitahovat pozornost ostatních.
Neobvyklé aury - Hvězdní lidé mívají duhově zbarvené aury, jejichž pruhy míří mimo tělo. Lidé a bytosti z pozemských dimenzí mívají aury obepínající tělo jako váječné skořápky. Tyto charakteristické znaky je možné spatřit na Kirlanových fotografiích a fotografiích aury.
Neurčité životní poslání - Jejich životním úkolem je "pomáhat, kde je potřeba". Hvězdní lidé drží dveře cizím lidem a pouštějí je před sebe v dlouhých frontách, aniž by za to očekávali poděkování. Jsou tu proto, aby rozdávali dobro a společně očišťovali planetu od stresu a násilí. Kvůli tomuto nekonkrétnímu poslání mívají málokdy specifický životní úkol. Namísto toho se zavázali pomáhat všem, kteří to potřebují. Často tedy mívají obyčejné povolání, v nichž svými pozvbuzujícími slovy a nakažlivě dobrou náladou ovlivňují spousty lidí.
Láska k míru a upřímnosti - Velmi málo tolrrují násilí a neupřímnost. pocházejí z planet, kde tyto neřesti neexistují, takže nevědí, jak se vypořádat s lháři, podvodníky nebo násilníky. kvůli této neschopnosti vyrovnat se s běžnými pozemskými problémy jsou u inkarnovaných mimozemšťanů často omylem diagnostikovány psychické poruchy, například porucha pozornosti (ADHD) nebo schizofrenie.
Neobvyklé vztahya rodinné vazby - Protože na jejich původních planetách panují odlišné zvyky ohledně rodinného života, rození dětí, rozmnožování a sexu, mnoho hvězdných lidí neuzavírá pozemská manželství a nezakládá rodiny. Nechápou romantické představy západní společnosti, protože ty nezapadají do jejich stylu. Navíc je jim jasné, že by jim rodinný život bránil v práci služebníků světla, ke které se v tomto životě zavázali. Velmi často se stává, že se hvězdná žena zamiluje do výrazně pladšího muže, který je duchovním přítelem z její hvězdné skupiny.
Pocit, že jsou jiní - Hvězdní lidé kdesi hluboko vevnitř vědí, že nepocházejí ze země. Často prožijí celý svůj život s vědomím, že sem nezapadají. Cítí, že jejich biologická rodina neni jejich "skutečnou" rodinou, a přemýšlejí, jestli nebyli adoptováni.¨

Moje :P

16. prosince 2006 v 18:28 Citáty
Tady je pár citátů, co mě zrovna napadly :). Povšimni si CITát.
Život je moc krátkej na to, abys byl v depkách.
Sen může být krásná pohádka,ale i noční můra. Nemyslíš? A neni taková i náhodou realita?
Tvůj opravdový přítel je ten, komu můžeš věřit a se vším se svěřit.
Sluneční paprsky jsou zářivé proto, aby ti dodaly optimismus.
Pokud se máš rád/a, život ti půjde lépe.
Pokud se nemáš rád/a, budeš v depresi.
Pláč neni znakem slabosti, ale správně fungujících citů.

Konbinace č.2

15. prosince 2006 v 14:49 Andělé

Čísla 2 a 1, například 221 nebo 112 -

Naše myšlenky jsou důkazy toho, že se tvé přání naplňují. Znamená to, že se věci ubírají a budou ubírat vytouženým směrem. Neztrácej víru!

Čísla 2 a 3, například 223 nebo 323 -

Nanebevzetí mistři vystupují v roli spolutvůrců tvého nového projektu. Říkají ti, že sdílejí tvé nadšení a vědí. Že všechno vychází tak, jak si přeješ. Mistři vidí, že tvá budoucnost bude zaručeně plná štěstí, po kterém toužíš. Užij si tuto novou fázi tvého života.
Čísla 2 a 4, například 224 nebo 244 -
Jak se píše v duchovním textu zvaném Kurz zázraků: "Andělé ochraňují váš čerstvě narozený záměr." Toto je znamení, že tě shora pomáhají, abys mohl/a učinit vytoužený přechod. Zvláště v této době potřebuješ vědět, že nejsi sam/a. Číselné řady s čísly 2 a 4 jsou signálem od tvých andělů, kteří tak dávají najevo, že s tebou v současné době spolupracují.

Čísla 2 a 5, například 255 nebo 225 -

Tvé modlitby a úmysly jsou jasné, silné a bezvýhradné. Proto můžeš očekávat, že změna přijde rychleji, než jsi plánoval/a. Nedopusť, aby tě náhlé splnění tvých přání překvapilo. Možná k tomu dojde nějakým neočekávaným způsobem, takže neztrácej víru. Často promlouvej k Bohu a žádej Jej o ujištění.

Čísla 2 a 6, například 266 nebo 226 -

Na obzoru se rýsuje koupě nebo získání něčeho nového.

Číslo 2 a 7, například 277 nebo 272 -

Ucházel/a jsi se v nedávné době o novou práci, přijetí do školy nebo půjčku? Tato čísla signalizují dobré zprávy. Žádají tě, abys nepolevoval/a a nekolísal/a ve své víře.

Čísla 2 a 8, například 288 nebo 282 -

Jedny dveře se začínají otevírat, zatímco jiné se zavírají. Je důležité, abys v této chvíli pozorně následoval/a svou intuici, neboť ta tě povede ke krokům, které tě během tohoto přechodu zajistí trvalou hojnost.

Čísla 2 a 9, například 299 nebo 292 -

Pokud jsi v nedávné době utrpěl/a nějakou ztrátu (práce, partnera atd.), můžeš očekávat, že velmi brzy získáš náhradu. Všechno pracuje pro tebe, i když se třeba mnoho věcí děje v zákulisí a ty máš pocit, že na tebe Bůh zapomněl. Neboj se! Vnímej energii svého života, který se právě teď pohybuje kupředu. Tvoje nedávná ztráta neměla být trestem. Namísto toho tě vesmír připravuje na něco nového.

Čísla 2 a 0, například 200 nebo 202 -

Bůh chce, abys věděl, že na tebe nezapomněl ani tě neopustil. Opravdu tě hluboce miluje. Ve skutečnosti připravuje nádhernou novou fázi tvého života. Promlouvej k němu často a sam/a ucítíš přicházející zázrak. Bůh tě také připomíná důležitost "Božského načasování". Někdy musejí nejprve nastat vhodné okolnosti, a teprve pak je možné dosáhnout vytouženého cíle. Pokud budeš pevně trvat na svých myšlenkách a víře, nic tě nemůže zabránit v naplnění tvého přání.

Konbinace č.1

15. prosince 2006 v 14:17 Andělé

Čísla 1 a 2, například 121 nebo 112 - Naše myšlenky jsou důkazy toho, že se tvé přání naplňují. Znamená to, že se věci ubírají a budou ubírat vytouženým směrem. Neztrácej víru!

Čísla 1 a 3, například 133 nebo 113 -Nanebevzatí mistři s tebou spolupracují na tvých myšlenkových procesech. Učí tě dávné moudrosti zhmotňování. Posílají ti energii, která tě zachrání před pocity zmaru, a dodávají ti odvahu soustředit se na skutečné cíle tvé duše. Navíc ti mohou tito nanebevzetí mistři nabídnout rady, vedení a návrhy k tvému životnímu poslání. Především tě však utvrzují v tom, že každé dílo začíná na úrovni myšlenky nebo nápadu. Požádej je, aby ti pomohli moudře zvolit to, co opravdu chceš.

Čísla 1 a 4, například 114 nebo 144 -Andělé tě naléhavě upozorňují, abys pečlivě sledoval/a své myšlenky. Radí ti, ať si něco přeješ, neboť jsi v situaci, ve které se tvé myšlenky okamžitě zhmotní. Číslo 411 znamená: Požádej anděly o důležité informace, které v této chvíli potřebuješ.

Čísla 1 a 5, například 115 nebo 551-Tvé myšlenky jsou tím, co mění tvůj život. Nadále je tedy směřuj vytouženým směrem. Pokud si blížící se změny nepřeješ, můžeš je zastavit nebo změnit tím, že změníš své myšlení.

Čísla 1 a 6, například 116 nebo 661-Nadále orientuj své myšlenky k nebi a zbav se obav z hmotného nedostatku. Číslo 611 znamená: Požádej o pomoc s tím, co tě v tomto okamžiku na hmotném světě irituje nebo štve.

Čísla 1 a 7, například 117 nebo 771-Ta ti potvrzují, že si vedeš skvěle. Jsi na správné cestě, tak kráčej dál! Je to znamení, že jsi si vybral správné myšlenky a že bys ses měl/a ještě pevněji soustředit na své cíle. Nezapomeň ke svým myšlenkám ještě přidat vhodné emoce, například vděčnost za dary, kterých se vám v životě dostalo. Vděk urychlí proces zhmotňování tvých přání.

Čísla 1 a 8, například 181 nebo 818 -Blížíš se ke konci důležité fáze svého života. Pokud tě nějaká jeho část unavuje, buď rád/a, že už se blíží její vyléčení nebo nahrazení něčím lepším. Odevzdej a propusť ty části svého života, které nefungují, neboť tvé myšlenky na lepší život se stávají skutečností.

Čísla 1 a 9, například 119 nebo 199 -Coby důsledek tvých myšlenek se před tebou otevírají nové dveře. Teď máš příležitost pohlédnout svým myšlenkám do tváře a zblízka si prohlédnout své vlastní výtvory. Opusť vše staré, neboť bude, v souladu s tvými touhami, nahrazeno novým.

Čísla 1 a 0, například 100 a 110 -Mocné vedení Boha a andělů tě žádá, abys změnil své myšlenky. Možná jsi se modlil za své zdraví a štěstí. Pokud ano, toto je odpověď na tvoje modlitby. Bůh ví, že řešení, jež hledáš, se rodí ve tvých myšlenkách. Požádej Boha, aby vedltvoje myšlení správným směrem a podpořil tě během tohoto přechodného období.


Aromaterapie -část 3./tabulka

14. prosince 2006 v 15:20 Aromaterapie
močový systém
bergamot, borovice, citrón, čajovník (tea tree oil), fenykl, heřmánek, hřebíček, jalovec, kadidlo, pačuli, rozmarýna, santálové dřevo
mozoly
pomeranč, tymián
mykózy
bříza, hřebíček, mateřídouška
nadýmání
bergamot, mandarinka, máta, rozmarýna, šalvěj, zázvor
napětí
bergamot, cedr, citronová tráva, cypřiš, geránium, heřmánek, kadidlo, levandule, mandarinka, máta, meduňka, mimóza, modřín, nerol, růže, santál, skořice, šalvěj, vanilka, ylang-ylang, zázvor
nečistá pleť
bergamot, borovice, borovice kleč, citron, eukalyptus, geránium, jalovec, máta, mimóza, rozmarýn, šalvěj, yzop
nejistota- zmírňuje
cypřiš, jalovec, pačuli, rozmarýna, růžové dřevo
nepřátelství - zmírňuje
cypřiš, heřmánek, levandule, ylang-ylang
nervozita- zmírňuje
bergamot, cedr, citronová tráva, cypřiš, geránium, heřmánek, jalovec, levandule, mandarinka, med, meduňka, modřín, nerol, pomeranč, šalvěj, verbena
nervy - klidní
jalovec, levandule, nerol, rozmarýna, šalvěj
neuralgie
heřmánek, máta
nevolnost
fenykl, heřmánek, levandule, mandarinka, rozmarýna, růžové dřevo, zázvor
nežity (abscesy)
čajovník (tea tree oil), heřmánek, levandule
nosní dutiny
borovice, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, levandule, máta
oběhový systém
citron, heřmánek, máta, nerol, rozmarýna, růže, řebríček, ylang-ylang
odřeniny
levandule, santálové dřevo
ochablá pleť
kadidlo, nerol, pačuli, pomeranč
opary
čajovník (tea tree oil), levandule
ospalost (proti ospalosti)
cedr, citron, grapefruit, máta, mateřídouška, pomeranč, rozmarýn, tymián
osvěžující
citron, grapefruit, mandarinka, máta, meduňka, pomeranč
paměť zlepšuje
cedr, meduňka, rozmarýn, tymián, ylang-ylang
panika
jasmín, levandule, nerol, šalvěj
paranoia
jalovec, jasmín, kadidlo, šalvěj
paraziti
bergamot, citron, citronová tráva, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, fenykl, hřebíček, kadidlo, máta, rozmarýna
podlitiny
heřmánek, levandule, vavřín
popáleniny
heřmánek, levandule, niaouli, rozmarýna
popraskaná pokožka
pačuli, pomeranč, růže, santal
poranění
heřmánek, hřebíček, kadidlo, levandule, niaouli, pačuli
prokrvující
borovice, borovice kleč, bříza, grapefruit, hřebíček, kajeput, rozmarýn, skořice, šalvěj
průjem
cypřiš, hřebíček, kadidlo, nerol, zázvor
regenerace
kadidlo, levandule, nerol
revmatismus
eukalyptus, heřmánek, jalovec, kadidlo, levandule, vavřín, zázvor
sedativum
bergamot, cedr, citron, cypřiš, heřmánek, jalovec, jasmín, kadidlo, levandule, meduňka, pačuli, růže, šalvěj, tymián, ylang-ylang
sex
hřebíček, jasmín, nerol, pačuli, růže, růžové dřevo, santálové dřevo, šalvěj, ylang-ylang
spánek
heřmánek, levandule, mandarinka, nerol, santálové dřevo, šalvěj, ylang-ylang
srdce
levandule, mandarinka, nerol, ylang-ylang
stres
cedr, geránium, jalovec, nerol, pomeranč, růže, růžové dřevo, vanilka
strie
kadidlo
suchá pleť
fenykl, heřmánek, jasmín, kadidlo, levandule, pačuli, pomeranč, růžové dřevo, santal, ylang-ylang
svědivost
čajovník (tea tree oil), jalovec, jasmín, santal
škytavka
fenykl, mandarinka
tělesný zápach
bergamot, citronová tráva, cypřiš, levandule, nerol, petitgrain, růžové dřevo, šalvěj
tonizační
grapefruit, jalovec, kadidlo, rozmarýn, růže, šalvěj, ylang-ylang
únava
levandule, máta, rozmarýna
ústní dutina
citron, čajovník (tea tree oil), fenykl, heřmánek, hřebíček, máta, niaouli
uši
čajovník (tea tree oil), fenykl, heřmánek, levandule
úzkost
bergamot, cedr, cypřiš, geránium, heřmánek, jalovec, jasmín, kadidlo, levandule, meduňka, nerol, pačule, pomeranč, růže, santal, ylang-ylang
vlasy
čajovník (tea tree oil), hřebíček, levandule, pačuli, petitgrain, rozmarýna, šalvěj
vředy
heřmánek, kadidlo, niaouli
vyrážka
bříza, citrón, jalovec, levandule, santalové dřevo
zácpa
fenykl, mandarinka, rozmarýna, růže, zázvor
závratě
heřmánek, hřebíček, levandule, máta, šalvěj
zlost
bergamot, cedr, citron, jasmín, levandule, meduňka, ylang-ylang
zoufalství
bergamot, citron, geránium, jasmín, levandule, máta, meduňka, rozmarýn, tymián, ylang-ylang
žaludek
bergamot, citron, citronová tráva, fenykl, grepefruit, heřmánek, hřebíček, mandarinka, máta, petitgrain, vavřín, zázvor
žlučník
citron, grepefruit, heřmánek, rozmarýna, růže

Aromaterapie -část 2./tabulka

14. prosince 2006 v 15:17 Aromaterapie
afrodiziakum (vzrušivé účinky)
jasmín, nerol, pačuli, růžové dřevo, santál, ylang-ylang, zázvor
agresivita (zmírnění )
mandarinka, ylang-ylang
akné
bergamot, borovice, bříza, cedr, citronela, citronová tráva, cypřiš, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, geránium, heřmánek, hřebíček, jalovec, kadidlo, kafr, kajeput, levandule, máta, mateřídouška, meduňka, petitgrain, pomeranč, rozmarýn, rozmarýna, růže, růžové dřevo, santál, šalvej, tymián, yzop
antiseptické
témeř všechny esence
apatie
geránium, jalovec, jasmín, lemongrás, mandarinka, máta, meduňka, moschus, pačuli, petitgrain, rozmarýn, skořice, šalvěj
astma
hřebíček, smrk, šalvěj
bolest hlavy
citrónová tráva, levandule, máta, rozmarýna, růžové dřevo, šalvěj, zázvor
bolest svalů
borovice, citrónová tráva, eukalyptus, heřmánek, levandule, máta, rozmarýna, smrk, zázvor
bolest zubů
heřmánek, hřebíček, máta
celulitida
citrón, cypřiš, fenykl, grapefruit, jalovec, pačuli, pomeranč, rozmarýn, rozmarýna, zázvor
citlivá pleť
čajovník (tea tree oil), geránium, heřmánek, jasmín, levandule, med, růže
cukrovka
eukalyptus, skořice
čistící
geránium, jalovec, kajeput, meduňka, rozmarýn, růže, šalvěj
deprese
bergamot, borovice kleč, citron, citronela, geránium, grapefruit, heřmánek, jalovec, jasmín, kadidlo, levandule, mandarinka, mateřídouška, meduňka, mimóza, modřín, moschus, nerol, niaouli, pačuli, pomeranč, růže, santál, santálové dřevo, šalvěj, tymián, vanilka, vavřín, verbena, ylang-ylang
dermatitida
geránium, heřmánek, jalovec, pačuli, rozmarýna, yzop
dermato-mykóza
citronová tráva, čajovník (tea tree oil), hřebíček, levandule, pačuli
dna
fenykl, heřmánek, hřebíček, jalovec
dýchací systém
borovice, citrón, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, hřebíček, jasmín, jedle, kadidlo, levandule, niaouli, rozmarýna, santálové dřevo, smrk
dyspepsie
bergamot, citron, fenykl, heřmánek, hřebíček, mandarinka, máta, petitgrain, šalvej
edémy
citron, citrónová tráva, grapefruit, hřebíček, jalovec, pačuli, rozmarýna, santálové dřevo
ekzémy
bříza, čajovník (tea tree oil), fenykl, geránium, heřmánek, jalovec, pačuli, petitgrain, rozmarýna, růže, řebříček, yzop
harmonie (harmonii navozuje)
grapefruit, jasmín, kadidlo, meduňka, šalvěj
herpes
bergamot, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, levandule, meduňka
kousnutí a bodnutí hmyzem
citron, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, pačuli, rozmarýna
hojivé působení
bergamot, heřmánek, jalovec, levandule, mateřídouška, rozmarýn, růžové dřevo, řebříček, verbena, yzop, zázvor
horečka
citron, citronová tráva, heřmánek, hřebíček, máta, zázvor
hydratace ( podporuje)
fenykl, mimóza, santál, šalvěj
hypertenze (vysoký tlak)
jalovec, levandule, mandarinka, řebříček, šalvěj, ylang-ylang
hypotenze (nízký tlak)
rozmarýna, zázvor
hysterie (zmírnění)
citronová tráva, heřmánek, levandule, máta, meduňka, nerol, rozmarýn, šalvěj, ylang-ylang, yzop
chřipka
borovice, cypriš, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, levandule, máta, skořice, zázvor
chuť k jídlu - zvyšuje
bergamot, fenykl, zázvor
játra
fenykl, grapefruit, heřmánek, mandarinka, rozmarýna, růže
jizvy ošetřuje
bergamot, geránium, jalovec, levandule
kašel
cypřiš, eukalyptus, jalovec, jasmín, zázvor
kolika
bergamot, fenykl, heřmánek, jalovec, máta, nerol
koncentrace (podporuje)
borovice, borovice kleč, cedr, citron, citronela, citrónová tráva, cypřiš, eukalyptus, máta, nerol, pačuli, rozmarýn, verbena, ylang-ylang
bolesti v krku
čajovník (tea tree oil), eukalyptus, jasmín, santálové dřevo, šalvěj
křeče
heřmánek, mandarinka, máta, nerol, rozmarýna
křečové žíly
citronová tráva, cypřiš, hřebíček, jalovec, kadidlo, nerol, santálové dřevo
ledviny
citron, fenykl, heřmánek, jalovec
mastná pleť
bergamot, borovice, borovice kleč, cedr, citron, cypřiš, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, geránium, hřebíček, jalovec, kadidlo, kajeput, litsea cubeba, mateřídouška, meduňka, pačuli, rozmarýn, růže, santál, šalvěj, ylang-ylang
meditace (navození meditace)
cedr, jalovec, kadidlo, santál, šalvěj, yzop
melancholie (zmírnění)
cedr, jalovec, kadidlo, myrha, santál, šalvěj, yzop
menstruace
cypřiš, fenykl, heřmánek, jasmín, levandule, řebříček, šalvej
migréna
eukalyptus, heřmánek, levandule

Aromaterapie -část 1.

14. prosince 2006 v 15:14 Aromaterapie

Aromaterapie

Lékař léčí - příroda uzdravuje. Takto by šla shrnout základní , bohužel smutná pravda o současném zdravotnictví. Lékař bohužel , až na pár světlých vyjímek léčí nemoc. Většinou se zapomene, že do ordinace nepřišla diagnóza, ale člověk. Zapomíná se, že většina nemocí ( nemluvím o zraněních) má přičinu v problémech, které jsou hluboko v nás. Odstraní se důsledek, ale ne příčina, tedy stres, nervozita,.... Proto je důležité, když se rozhodneme vyléčit nejem užívat léky, ale i uvažovat o důvodech, proč se naše tělo nám snaží něco říci.
Přijímám do svého života rostliny jako velké pomocníky při léčbě. Jsou darem spojení Slunce, Vody a Země. Rozdávají nám krásu, ale dokáží i tišit bolest a hojit. Nechme je tedy pomáhat nám, stejně tak jako pomáhaly našim předkům. Používejme však oleje jen té nejlepší kvality - tedy 100 % přírodní. Je lépe přidat několik korun a koupit kvalitní olej, který nám předá sílu rostliny do něj vložené. V současnosti se na trhu dají sehnat takzvané "syntetické " - jejich cena je příznivá, ale pro léčbu, harmonizaci jsou v podstatě nepoužitelné.

A znovu hafíci

14. prosince 2006 v 14:59
tuhle reklamu miluju :D

Hafíci

14. prosince 2006 v 14:54 Zvířátka

Za matku Země

14. prosince 2006 v 14:07 Příroda
Článek za matku Země
Chtěla bych tě poprosit, abys nevyhazoval/a odpadky na zem a aspoň malinko recykloval/a.
Možná nadáváš na testování na zvířatech, na to jak kácí lesy, na pytláctví, na masové a bolestivé vyvražďování velryb a tuleňů. A víš co udělají z těch lesu? Dají je do papírů. A co ty uděláš s tím papírem ? Vyhodíš ho a ve většině případů do normální popelnice .
Nezapomeň, že tady bude žít další generace a možná i ty…ale to už může být naše planeta úplně zdevastovaná…také prosím nepoužívej pravé kožichy, zvířatům se stahování za živa nelíbí …
zvíře
počet zabitých zvířat na jeden kožich
tuleni
6 - 10
lišky
10 - 20
veverky
200 - 400
norci
30 - 70
králící
30 - 40
hranostajové
125
činčili
130
oceloti
12
TENTO ČLÁNEK SI PLS OKOPÍRUJ NA SVŮJ BLOG

Feng-shui

13. prosince 2006 v 14:37 Feng-shui
Feng-šuej se zrodilo se ve starověké Číně a bylo významně ovlivněno astrologií, astronomií i matematikou a také čínskými náboženstvími a filozofiemi - taoismem, buddhismem a konfucianismem. Z těchto složitých základů vznikla zcela konkrétní pravidla pro budování paláců, veřejných budov, obydlí i hrobů a také návody na vnitřní zařízení, aby tok čchi byl příznivý. K tomu je třeba přidat dlouhé zkušenosti a také intuici geomantů, mistrů feng-šuej. Nalézt dobré místo pro stavbu není snadné. Ve starověkých čínských Geomantických písních se praví, že nalézt draka (pahorky) může trvat tři roky, ale süe (jámu, díru) i deset let.

Velmi důležité je zařízení, rozvržení, vybavení a vybarvení vstupních prostor, místnosti nebo místa) pro spaní a kuchyně.
Vstup by měl vést do prosvětlených prostor, kde odkládáme nejenm svrchníky, boty,..., ale i negativní energii, starosti a podobné věci. Prosvětlení může být přirozené i umělé (vhodné jsou žárovky s barvou denního světla).
Květinová výzdoba by měla být hlavně z "živých" květů a rostlin, nikoliv
sušených! Usušená květina symbolizuje smrt. Dobré je vstupní (ale i další prostory) kombinovat s fontánkami, bazénky nebo tzv. zimními zahradami.
Místo pro spaní je vhodné vymalovat příjemnými, uklidňujícími barvami pastelového typu. Kombinace křiklavých barev, černé nebo jen bílé psychiku rozrušuje.
Pokud to jen trochu jde, je vhodné nemít postel "nohama ke dveřím", je dobré ale vidět z lůžka na dveře a vynechat zrcadla.
Kuchyň nebo místa, kde se připravují a konzumují jídla je vhodné vymalovat na bílo (kuchyňská část) a barvami uklidňujícímí a chuťově stimulujícími - meruňková, lososová, v principu pastelově teplé barvy. Nikoliv barvy studené a chladně působící - světle modrá, světle zelená, nebo černá a tmavě modrá.
Studené barvy - kromě černé - patří do míst, kde se pracuje - dílna, pracovna, ateliér,...

Dům orientovaný k jihu, chráněný zezadu ze severu oblými pahorky má správnou polohu. Kopce nebo pahorky symbolizují draka a odrážejí negativní vlivy. Drak představuje v čínské mytologii silnou, vyrovnanou energii, a proto jsou kopce - tzv. dračí hory považovány za velmi důležité. Na jih má být výhled otevřený, optimálně na, vodní plochu (i menší) nebo řeku. Výběr správného místa bydlení nebo stavby domu řídí pět faktorů: lung (drak), což je tvar mírně zvlněných kopců, süe(díra), to jsou základy domu, typ půdy a její stabilita, ša(písek) znamená krajinu, která místo obklopuje, šuej(voda), která by měla být nablízku nebo protékat zahradou, a siang (orientace) směr, kam dům hledí.


Feng - šuej podle stejnojmenné knihy Williama Spera

Nejprve je potřeba uvědomit si své životní cíle: Čtyřmi větami popište svou současnou situaci (pozitivními nebo negativními). Poté si formulujte 3 až 4 pozitivní cíle, které můžete reálně dosáhnout během 3 měsíců. Pak formulujte své dlouhodobé cíle (mohou být i trochu iracionální).
Oblasti lidského života ve Feng - šuej dle osmi trigramů PA -KUA1. Voda - Cesta : Průběh života, spokojenost se zaměstnáním, zda děláte práci, kterou chcete dělat. Jak se cítíte ve člunu na řece života bezpečný - rozbíjíte se mezi útesy nebo hladce prokluzujete mezi skalisky.
2. Země - Vztahy: vztahy s partnerem, přáteli a kolegy v zaměstnání, bohatost společenského života, jak posuzujete své mezilidské vztahy.
3. Hrom - Starší: vztahy s rodiči, učitelem, vedoucím, vztah k předkům a autoritě.
4. Vítr - Hojnost požehnání: Zda vycházíte s penězi, nebo máte pořád dluhy, štěstí v materiální sféře, především míra pocitu štěstí ohledně materiálních potřeb; zda máte tolik, kolik potřebujete.
5. Tai-čhi - Jednota: je souhrnem všech ostatních věcí.
6. Nebesa - Nápomocní přátelé: věnujete čas nebo peníze jako dobrovolný pracovník, dárce nebo patron skupiny; kolik máte přátel na které se můžete obrátit s problémy. "Andělé strážní" ať zjevní nebo skrytí.
7. Jezero - Tvořivost: množství nápadů a plánů (a částečně jejich úspěch), vztah k dětem, radost a krása z tvoření, plodí hloubku ducha.
8. Hora - Kontemplace: vztah k duchovnímu světu, k meditacím a modlitbám, nejedná se o instituciované náboženství, ale spíše smysl pro posvátné a duchovní v životě, při poškození skeptickost nebo nedostatek času na meditaci.
9. Oheň - Osvícení: míra nezávislosti, nakolik se ohlížíte na mínění jiných, máte jasno o směru svého života, považují vás ostatní za zdroj inspirace, dokážete být spokojení i když jste sami, míra intuice.

Oznámkujte si svou míru spokojenosti s těmito devíti oblastmi a srovnáním s formulací svých životních cílů zjistíte, na které oblasti je třeba se zaměřit.
Na každou plochu (pozemek, dům, pokoj, výklenek, pracovní stůl, (ale i dlaň nebo obličej) lze promítnout síť PA-KUA, její orientace závisí na umístění nejvíce používaného vchodu, tento je umístěn na spodní hraně (jeden z prostorů 8, 1, 6; u pracovního stolu je jím místo, kam se zasunuje židle). Pokud se nejedná o čtvercový půdorys jsou všechny oblasti proporcionálně upraveny:
V případu nepravidelných půdorysů si doplníme na čtverec, vzniknou tak chybějící prostory a z PA-KUA vystupující výklenky, u místností nemusí hranici tvořit zeď, ale stačí jakékoliv jiné předělení (nábytkem, závěsem, květinami, jinou podlahou, náznak příčky). Nejdůležitější je určit PA-KUA v místech, kde trávíme nejvíce času.
Vchod do domu: Vchodem do domu proudí energie a je důležité jak vypadá, je důležité, aby byl v pořádku, nebyly zde poházené věci. Vchod by měl být co nejširší (pokud nejste vyslovený samotář, dveře by měli být trochu vyvýšené a schody k nim rovné a pevné, pokud je jich více, měli by se směrem ke dveřím zužovat. Dveře nesmí vrzat nebo drhnout (působí frustrace), klika, štítky a ostatní lesklé předměty čisté a zářící (rezavé působí únavu), vše čisté a dobře osvětlené (tmavé schody a zašpiněná světla vzbuzují při vstupu rozpaky, únavu a obavy. Květináče mohou přispět, ale skomírající rostliny a suché listí vstup ještě zhorší. Keře s trny musí být sestříhané a dostatečně daleko od pěšiny, aby nevadili procházejícím v pohledu i mysli. Vhodné jsou rostliny nízké, s kulatými listy a pnoucí se po zemi. Stromy by neměli být blíže než 6 metrů (velmi malé mohou blíže, větší ještě dál), aby energie proudící do domu nebyla blokována. Stromy by neměli blokovat pohled z ulice (vede k hromadění energie Země a to zhoršuje zdraví). Stálezelené rostliny naopak přispívají k zdraví a blahobytu; uschlé a počasím nebo chorobami silně poškozené stromy je nutno odstranit. Plot by měl být dostatečně vzdálen od domu, aby nevyvolával dojem pasti. Velmi důležité je, aby po vstupu do domu bylo cítit příjemnou vůni.
Vchodem nejsou společné prostory s ostatními (např. nájemníky), u schodiště je za vchod považován dotyk nejvyššího schodu s vaší "základní rovinou". Tam začíná PA-KUA pro dané poschodí. PA-KUA poschodí, negativní prostory: Prostory, které v poschodí schází do obdélníkového půdorysu (též schodiště) jsou negativními prostory, vychýlením z harmonie, jako většina nevyvážeností, které objevíte, mohou znamenat příležitost k realizaci pozitivních změn pomocí feng-šuej ve vašem prostředí i životě.
Výklenky tvoří tzn. projekce, avšak překročí-li 50% délky linie, je nutné za PA-KUA považovat celý půdorys a vzniknou v něm tak negativní prostory.
Trvalá zařízení: WC by se nemělo otvírat přímo do kuchyně (mísení dvou rozdílných energii), být v oblasti Větru (odchází tím Hojnost požehnání) proti hlavním dveřím (první dojem při vstupu) a uprostřed domu (energie Voda a odpady mohou vyvolat nemoci a duševní labilitu obyvatel). Dveře nesmí do sebe nebo do skříní narážet a bránit volnému průchodu (působí hádky mezi obyvateli domu).
Přemístitelná zařízení: 1) síla a pocit bezpečí vyplývají ze zachování širokého rozhledu. V každém prostoru, kde sedíte a spíte zachovejte rozhled po místnosti a ke dveřím, vhodné je za sebou pro ochranu a sílu umístit symbol Draka. Neseďte čelem k prázdné zdi.
2) Nestavte pracovní stůl nebo postel přímo (do proudu energie) proti dveřím, ale trochu stranou. Za vámi by měl být co nejmenší prostor. Ke dveřím je vhodné umístit ochranný symbol, který dům chrání a povznáší do vyšších energii (v různých kulturách to byli např. lvi nebo psi.

Ostré čhi:

vychází ze všech 90 stupňových úhlů nábytku v úhlu 45 stupňů, jeho intenzita závisí na ploše a hmotě, která úhel vytváří. Ostrá čhi zintenzivňuje ohniska energie a tím způsobuje silný neklid a překážky. Je nutné se těmto proudům při rozestavování nábytku vyhnout, zvláště u židle, postele a jídelního stolu. V některých případech lze před rohy dát rostliny, měkké tkaniny nebo provést jiná nápravná opatření.
Kuchyně a sporáky: umístění je velmi důležité, sporák by měl stát ve volném prostoru oboustranně přístupný, nikdy však proti výlevce(oheň a voda nemají být proti sobě), Pokud je v rohu, je důležité pro pocit bezpečí kuchařky, aby byl volný pohled na dveře, (takto umístěný symbolizuje rostoucí bohatství obyvatel domu), nesmí být pod okny nebo větracími okénky (energie by unikala z domu). Není vhodné, aby sporák stál vedle dřezu nebo chladničky, ale k nápravě tohoto postačí malá rostlina na poličce, která zabezpečí plynulejší tok energie z vody do dřeva a z dřeva do ohně. Někdy postačí i fotografie nebo obraz rostliny. Strop kuchyně by neměl být nízký. Je vhodné, aby byl sporák obrácený k východu nebo jihu.
Ložnice: nejsou vhodné televize, sterea a kouty pro posezení v ložnici. Ložnice by měla být v nejhloubější a nejtižší části domu, k posteli by měl být snadný přístup, neměla by překážet dveřím skříně nebo v cestě do koupelny a šatny. Nejvhodnější je v úhlopříčně protilehlém rohu vchodu, nemusí však být úplně u stěny. Pokud je v místnosti zkosený strop je vhodné minimalizovat nevyváženou cirkulaci vzduchu nebesy nebo závěsem. Nábytek by měl mít oblé hrany (ostrá čhi), za hlavou postele by nemělo být možné procházet a nad pelestmi by nemělo být velké okno. Je zde velmi nevhodný jakýkoli nepořádek(jako koš se špinavým prádlem apod.), protože se tento dojem promítá v mysli při usínání.
Obývací prostory: důležité je vytvořit příjemný pocit, pohovky a křesla by měli být "chráněné zezadu". Sedadla stojící uprostřed pokoje by měli mít u sebe stolky k dosažení stability.

Podrobněji o oblastech PA-KUA

1) Voda - Cesta - Kariéra, na pracovní desce vhodné pro uložení inkoustů, tuže, léků, olejů a artefaktů symbolizujících řeky, bystřiny, vodopády, moře, ryby a velryby. Chybí-li v domě budou obyvatelé trpět nemocemi. Je-li zde projekce, obyvatelé zbohatnou a budou mít jasnou představu, jak s bohatstvím naložit.
2) Země - Vztahy koresponduje s polštáři a poduškami (přijímají naše tělo), poli a úhory (volné oblasti), skromností a pokorou. Je to oblast nejsilnějšího ženského principu, chybí-li v domě, budou v něm mít ženy potíže, též mohou být problémy s půdou a zemědělstvím. Je-li zde projekce, budou v tomto domě ženy velmi šťastné, ale muži mnohem méně.
3) Hrom - Starší - Autority korespondují s hudebními nástroji (zvuk), vysokými předměty (rostou vzhůru) východem slunce a jeho analogiemi. Chybí-li tato oblast, způsobí pocit ztráty energie, nedostatku vytrvalosti a vitality. Děti odcházejí předčasně z domova. Projekce zde vede k většímu úspěchu v životě.
4) Vítr - Hojnost požehnání - mimo materiálního dostatku též uznání od lidí, pocit harmonie. Koresponduje s mříží, jemným listovím (palmy, smuteční vrby, lze zvýraznit artefakty. Chybí-li tato oblast, obyvatele postihují nehody a drží se jich smůla, mají problémy s jednáním s úřady a v podnikání. Pokud je v této oblasti projekce, jsou obyvatelé velmi úspěšní v podnikání a přeje jim štěstí.
5) Tai-čhi - Jednota, je středem v místnosti a v domě, má být místem hluboké jednoty, je zde velmi důležitá čistota a pořádek, projevuje se do všech 8 trigramů a zvláště ovlivňuje zdraví (jako spojení všech oblastí PA-KUA). Někdy může chybět (atria - jejich rozměr by neměl překročit 1/3 celkového vnitřního obytného prostoru) - znamená to, že vnějšek je uvnitř. Vodu zde lze umístit, jen zůstane-li čerstvá, aktivní a v pohybu.
6) Nebesa - Nápomocní přátelé - charitativnost všeobecně, koresponduje s polodrahokamy, brilianty a předměty z křišťálu. Mají v sobě největší část mužského principu, chybí-li v domě, bude mít muž problémy se zaměstnanci nebo nemoci či nedostatek vitality. Pokud je zde projekce, budou obyvatelé domu snáze získávat porozumění pro osoby jim blízké a méně šťastné lidi.
7) Jezero - Tvořivost - naše děti, plány a životní osudy, díla světa umění, symbolizují je vše blízké smyslům - vonící květy, jemné moučníky, melodická hudba, je též spojeno se soumrakem. Chybí-li tato PA-KUA budou mít obyvatelé problémy ušetřit peníze pro svou vlastní potěchu (zbytečně utrácejí a rozhazují). Je-li zde projekce budou společensky úspěšní, šťastní a dobře živení, ale mohou se stát terčem absurdních pomluv.
8) Hora - Kontemplace - Vnitřní poznání, moudrost uvnitř sebe, je symbolizována bednami (analogie jeskyně), kostely, solitéry, prázdnými nádobami a tichem přírody v zimě. Chybí-li v domě nebo je-li v ní zářez, mohou vzniknout potíže s početím dítěte, u osamělé ženy gynekologické komplikace. Projekce zde vede k častým rodinným hádkám a napětí, všichni členové rodiny se stávají sobečtějšími. Neměl by zde být zářez ani projekce.
9) Oheň - Osvícení, energie jasu, pro veřejnost Sláva. Mistrovství ohně odlišuje lidské bytosti od zvířat - nesmí být sveden z cesty, proto se osvícení mistři zříkají tužeb. Chybí-li v domě, ohlíží se obyvatelé úzkostlivě na mínění druhých, těžko získávají sebedůvěru, projekce pomáhá k dosažení proslulosti a seberealizace v každodenním životě.